تیکران سوکیازیان (سوکیاس) سلفژ و مبانی

در مهرماه 1315 در اصفهان متولد شد و از سال 1325 تا 1335 در اصفهان به فراگیری سازهای ماندولین، ویولن و ترمپت پرداخت. کر را زیر نظر اساتیدی چون آقایان بیوزاند، نیکنام و واروژ پارتیف آموخت. در سال 1336 در کلاسهای شبانه هنرستان عالی موسیقی از محضر اساتیدی چون آقایا یوسف یوسف زاده، حسین ناصحی، فرزانه، ثمین باغچه بان و هوشنگ استوار بهرمند گردید. رهبری کر را زیر نظر ه – گریگوریان و اولین باغچه بان فراگرفت و در هر دو گروه کر و اپرای ایران خواننده تنور بود.
از سال 1352 تدریس را در گروه کر حرفه ای حرفه ای و سپس گروه کر سازمان بهزیستی زیر نظر خانم اولین باغچه بان با سمت دستیار آغاز کرد و به مدت 7 سال به این همکاری ادامه داد.در سال 1352 گروه کر دبیرستان ارامنه توماسیان را به مدت 3 سال رهبری کرد و در سال 1357 گروه کر انجمن فرهنگی ورزشی ارامنه سیبان بنام کمیتاس را تشکیل داده و رهبری آن را به عهده گرفتند که این همکاری 35 سال است که ادامه دارد و حاصل آن 165 کنسرت بوده است. در سال 1372 گروه کر نارک (Narek) مربوط به انجمن فرهنگی دانشگاهیان ارامنه تهران را تاسیس نموده و به مدت 7 سال رهبری کرد که حاصل آن 55 کنسرت می باشد.
از دیگر فعالیتهای ایشان می توان موارد زیر رانام برد:
سال 1384 تشکیل و رهبری گروه کر آموزشگاه موسیقی پارس با مدیریت آقای ناصر نظر به مدت 3 سال
سال 1385 تشکیل و رهبری گروه  کر آموزشگاه موسیقی ثمین با مسئولیت تدریس سلفژ و تئوری موسیقی با مدیریت آقای رشید وطن دوست، که تاکنون نیز ادامه دارد.
سال 1389 تدریس تئوری و سلفژ در آموزشگاه موسیقی هنر پارسه به مدیریت آقای مجید بهبهانی که تا کنون ادامه دارد.
ساخت و تنظیم بیش از 20 قطعه آوازی تکخوانی، دوئت، تریو و چهار صدایی برای کر و همراهی با پیانو و ضبط دو قطعه کرال.
دریافت مدال افتخار درجه یک (مدال طلا و لوح تقدیر) از اسقف اعظم ارامنه لبنان و وزیر فرهنگ و هنر ارمنستان به مناسبت پنجاهمین سال فعالیت هنری در سال 1388.
دریافت لوح تقدیر از وزیر دیاسپورا ارامنه جهان در سال 1388.
دریافت لوح تقدیر از اولین جشنواره موسیقی شمسه و بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فجر از طرف دبیر جشنواره در سال 1390
برای شرکت در کلاس آموزش سلفژ استاد سوکیاس در آموزشگاه موسیقی هنرپارسه می توانید با شماره تماس 88302969 تماس حاصل فرمایید.


آموزش سلفژ، متد آموزش سلفژ، آموزشگاه موسیقی، آموزشگاه موسیقی میدان هفت تیر، آموزش موسیقی، تدریس اصولی سلفژ، تقویت گوش موسیقی، آموزشگاه موسیقی میدان هفت تیر، آموزشگاه درجه  یک آموزش سلفژ آموزش تقویت گوش استاد سلفژ استاد صداسازی و آواز کلاسیک تیکران سوکیاس استاد موسیقی آموزشگاه موسیقی هنر پارسه درجه یک با مجوز رسمی دیپلم موسیقی گوشی نوازی استاد سلفژ خوب آموزش حرفه ای موسیقی موسیقی درمانی متدهای سلفژ