سهراب فرتاش


تخصص هنری: کیبورد، آهنگسازی

زمینه فعالیت: خوانندگی ؛ آهنگسازی ؛ تدریس موسیقی

سالهای فعالیت: از 1380

خلاصه بیوگرافی

سهراب فرتاش در 30 دی 1363 در تهران متولد شد و از سن 8 سالگی موسیقی را با ساز تمبک نزد استاد هوشنگ مهرورزان شروع کردودر سن 10 سالگی کیبورد و سنتور را آموخت.به طور کلی او در خانواده ای که فعالیت هنری داشته پرورش یافته پدر او عبدالعلی فرتاش از شاگردان آواز استاد محمود کریمی و هم دوره و هم کلاس استاد شهرام ناظری بوده و بردار بزرگ او سروش فرتاش نوازنده تار نزد استاد هوشنگ ظریف و نوازنده گیتار و سه تار و پیانو بوده و برادر دیگر وی حمید فرتاش نوازنده ویلن که شاگرد استاد مازیاز ظهیرالدینی هستند و نوازنده تمبک دف کمانچه سنتور و کارشناس ارشد نوازندگی ویلن از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران هستند.

گرایش هنری

گرایش سهراب فرتاش در موسیقی سبک های پاپ - اصیل ایرانی - و اینسترومنتال و تلفیق موسیقی الکترنیک با موسیقی اصیل ایرانی است.

سوابق هنری

سهراب فرتاش دارای مدرک کارشناسی اهنگسازی است و در سال 1378 در جشنواره موسیقی جوان مقام اول را کسب کرد. 

سهراب فرتاش تک آهنگ های خود را از سال 1381 روانه اینترنت کرد ولی اولین البوم رسمی و مجاز او آلبوم اینسترومنتال وقتی سازی می گرید بود که در سال 1386 روانه بازار شد.

بعد از این البوم اولین البوم با صدای او با نام حکایت روانه بازار شد و آخرین آلبوم رسمی او خداروشکر بود که در سال 1392 انتشار یافت و بعد از ان تعدادی تک ترک از او پخش شد که از جمله اهنگهای نفس ماتویی ؛ حسرت ؛خسته از عشق ؛ تقصیر چشاته ؛ چقد باد به موهات میاد می توان اشاره کرد.

و علاوه بر اهنگسازی در زمینه آموزش موسیقی فعالیت های زیادی داشته است

از سوابق فعالیت او میتوان به اجرای کنسرت زنده البوم وقتی سازی می گرید در فرهنگسرای بهمن در سال 1389 و کنسرت گروه فرتاش سال 1392 و1391 و برگزاری کنسرت های هنرجویی برای هنرجویانش در آموزشگاه موسیقی خسروشیرین اشاره کرد.
استاد فرتاش روزهای پنجشنبه در آموزشگاه موسیقی هنرپارسه، تدریس می نمایند
علاقه مندان به فراگیری کیبورد تخصصی می توانند با شماره 88824774 تماس حاصل فرمایند