استاد بهنام کلاهبخش

مدرس تار و سه تار و تنبور

بهنام کلاهبخش یک هنرمند و هنرشناس ایرانی نوازنده سه تار است که تمام زندگی هنری خویش را وقف کشف و اشاعه ظرافت های موسیقی و ارتباط و تاثیر آن در زندگی بشر نمود. وی در زمینه موسیقی کلاسیک ایرانی تحصیل کرده و در زمینه موسیقی نواحی ایران و تاثیر و ارتباط آن با موسیقی جهان به تحقیق پرداخته و همواره سعی در انتقال یافته های خویش به نسل بعد داشته است.

وی به عنوان نوازنده در بسیاری از کنسرت ها با گروه های مختلف موسیقی در سالن های کنسرت ایران و همچنین دیگر کشور ها مانند فرانسه و امارات همنوازی نموده و در بسیاری از کنسرت ها به هدایت گروه های موسیقی به عنوان رهبر ارکستر پرداخته است. آثار ساخته و نواخته شده وی در زمینه موسیقی سنتی ایرانی در تأتر ها، کتاب های صوتی، فیلم ها و برنامه های رادیویی مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است.

ایشان نوازنده و آموزگار سازهای مختلف ایرانی مانند تنبور، تار و عود هستند و همچنین توانمند نواختن سازهای دیگری همچون پیانو، ترومپت و ماندولین نیز می باشند. ایشان در طول سال ها به صورت مستمر مشغول فعالیت هایی چون نوازندگی، ضبط، تدوین، میکس و مستر آثار موسیقیایی بوده اند.

بهنام کلاهبخش در شهر کرمانشاه متولد شد و سفر موسیقیایی خود را در سن شش سالگی با ساز بلز شروع کرد سپس در سن سیزده سالگی زیر نظر استاد مسعود زنگنه مجد آموزش آکادمیک را آغاز نمود و از محضر اساتید خوشنام دیگری چون کیهان کلهر، شهاب موسوی زاده و مسعود شعاری نیز بهره برد. اشتیاق، استعداد و پشتکار ایشان در فراگیری موسیقی باعث شد ایشان در سن پانزده سالگی ردیف نوازی موسیقی ایرانی را به طور کامل بیاموزند، کیفیت نوازندگی ایشان به اندازه ای بود که در همان سن مشغول آموزش به هنرجویان بزرگسال شدند. وی در سن پانزده سالگی موفق به ساخت اولین اثر خود شد و هرگز دست از تحقیق و تحصیل موسیقی به عنوان یکی از کلیدی ترین ارکان زندگی بشر نکشید.

استاد بهنام کلاهبخش روزهای چهارشنبه در آموزشگاه موسیقی هنرپارسه به تدریس مشغول می باشند.