آموزشگاه تخصصی ارگ و کیبورد

کیبوردهای الکترونیکی که در ایران به آنها ارگ هم گفته می شود یکی از ساز های بسیار متداول و پر کاربرد در سبک های موسیقی پاپ و راک و جاز و ... است.

آموزش ارگ و کیبورد یکی از رشته های دشوار در پداگوژی موسیقی است زیرا مباحثی مانند ریتم شناسی، ساز شمناسی ، هارمونی، سبک شناسی و.. نیز در آموزش ارگ حرفه ای باید منظور گردد.

آموزشگاه موسیقی هنر پارسه به عنوان تنها مرکز تخصصی آموزش ارگ و کیبورد در ایران به آموزش حرفه ای و تخصصی ارگ و کیبورد با همکاری بهترین اساتید ارگ و کیبورد ایران پرداخته است. استاد مجید بهبهانی (فوق لیسانی موسیقی و مولف و مترجم چندین جلد کتاب در زمینه آموزش ارگ) و استاد معین کوهی (فارق التحصیل رهبری ارکستر و نوازنده حرفه ای کیبورد، آهنگساز) و آرمن آساطوریان (فوق لیسانس موسیقی جاز پاپ) در آموزشگاه موسیقی هنر پارسه به تدریس و آموزش حرفه ای ارگ و کیبورد مشغولند و از این نظر بهترین آموزشگاه موسیقی برای یادگیری ارگ و کیبورد در ایران آموزشگاه موسیقی هنرپارسه است.

آموزشگاه تخصصی ارگ و کیبورد

آموزش ارگ در سبک های مختلف مانند آموزش ارگ پاپ، آموزش ارگ جاز، آموزش ارگ کلاسیک، آموزش ارگ گوشی، آموزش ریتم سازی، آموزش طرز کار ارگ های مختلف و... از جمله فعالیت های آموزشگاه موسیقی هنرپارسه می باشد.


نوشته شده توسط aaa_sitesaz, 15/06/1395 | نظرات(0)
آموزش ارگ در ایران متاسفانه سالهاست که دچار سردرگمی و اختلاف نظر است و اساتید مختلف ارگ و کیبورد برای آموزش ارگ و آموزش کیبورد متدهای مختلفی را که گاه استاندارد هم نیست توصیه می کنند. این عقیده غلط که برای آموزش ارگ باید آموزش پیانو را آغاز کرد. امروزه با پیشرفت تکنیک های ارگ نوازی و پیشرفت تکنولوژی، نوازندگی ارگ و نوازندگی پیانو کاملا از هم مجزا شده است. آموزش ارگ شامل یادگیری گام نوازی، آرپژهای دست راست، آکوردهای اتوماتیک، آموزش ریتم سازی، یادگیری و آموزش سکوئنس با کیبورد صداسازی با کیبورد و تکنیکهای سبک نوازی با کیبورد است. آموزش ارگ و آموزش کیبورد امروزه رشته ای بسیار گسترده است که نیاز به دانش بالای سازشناسی، ارکستراسیون، هارمونی، ریتم شناسی، سبک شناسی و... دارد.
استفاده از صداهای مختلف در کیبورد، استفاده از ریتم در ارگ و کیبورد، بازی با آبشن های مختلف کیبورد و... چیزی نیست که در حوزه نوازندگی پیانو باشد. برای یادگیری کیبورد باید از متد آموزش کیبورد استفاده کرد و هنرجوی ساز ارگ و کیبورد باید از ابتدا با کیبورد آموزش ببیند و سبک نوازندگی کیبورد را پیش بگیرد. در ضمن تکنیکهایی در نوازندگی ارگ و کیبورد وجود دارد که مختص به خود کیبورد است و در پیانو به واسطه وزن کلاویه ها نمی توان از این تکنیکها استفاده کرد. در کل اشتباه بزرگی است که بخواهیم بگوییم نوازندگی پیانو، پیشنیاز نوازندگی کیبورد است ویا برعکس.

در آموزشگاه موسیقی هنرپارسه آموزش کیبورد کاملاً به صورت تخصصی بوده و هیچ ارتباطی با نوازندگی پیانو ندارد. کتابهای آموزش کیبورد نیز در آموزشگاه موسیقی هنرپارسه، جدا از کتابهای آموزش پیانو است.
از جمله کتابهایی که برای آموزش کیبورد در هنرپارسه استفاده می شود می توان از کتب زیر نام برد:
متد آموزش کیبورد، تالیف مجید بهبهانی
متد مدرن برای کیبورد، تالیف جیمز پراگریس، ترجمه مجید بهبهانی (در 4 جلد)
چگونه کیبورد بنوازیم، از انتشارات اپل
متد مل بی برای کیبورد
در ضمن در دوره های آموزش تخصصی کیبورد در آموزشگاه موسیقی هنر پارسه، نوازندگی کیبوردهای ارنجر، کیبوردهای سینت سایزر و کیبوردهای ورک استیشن به صورت جداگانه تدریس می شود.