آیا باید در کلاس های گروهی یا جلسات خصوصی برای یادگیری موسیقی شرکت کنم؟

تمامی هنرجویان آینده نگر بارها این پرسش ساده را از من کرده اند. آیا کلاس های موسیقی گروهی یا جلسات خصوصی را توصیه می کنید؟ این بستگی به اهداف شما دارد.

هر یک از این روشهای آموزش موسیقی مزایا و معایبی دارند. جلسات خصوصی معمولا برای پیشرفت شما بسیار بهتر است. کلاس های گروهی معمولا به شما کمک می کنند تجربه های اجتماعی بهتری داشته باشید و برخی از مهارت های مورد نیاز در موسیقی را نیز در کنار آن یاد بگیرید.

شما هر دو نوع کلاس آموزش موسیقی را در آموزشگاه موسیقی خود خواهید یافت. جلسات خصوصی به شما در دستیابی به اهداف شخصی تان کمک می کنند. وقتی با یک معلم حرفه ای خصوصی کار می کنید، شما توجه و تمرکز کامل معلم را در کل زمان درس دریافت خواهید کرد.

شما از درسهایی که برنامه ریزی شده و متناسب با نیازهای خاص، اهداف و شیوه یادگیری شما هستند، بهره مند خواهید شد. شما به سرعت و به آسانی پیشرفت خواهید کرد، زیرا جلسات فقط برای شما برنامه ریزی می شوند.

شما پیشرفت پایدار به سوی اهداف شخصی خودتان را تجربه خواهید کرد. شما احساس غرور کرده و مهارت های خود را به سرعت توسعه خواهید داد.

کلاسهای موسیقی گروهی نمیتوانند این گونه آموزشهای فردی را ارائه دهند. چرا؟ معلم معمولا از یک برنامه درسی از پیش تعیین شده پیروی می کند و باید نیازهای بسیاری از دانش آموزان را که ممکن است توانایی های متفاوت، سبک های یادگیری، اهداف و یا سن های مختلف داشته باشند را با رعایت تعادل برطرف کند.
 


جلسات خصوصی باعث رشد بهتر دانش آموزان می شوند

دانش آموزان مختلف به شیوه های متفاوتی یاد می گیرند و ارتباط اجتماعی برقرار می کنند. این تفاوت ها می تواند به ویژه در بین کودکان 4-15 ساله، یا بین 20 سال و سن بازنشستگی بسیار گسترده باشد.

این یک امر محال است که کلاسی از هنرجویانی داشته باشید که دارای نیازهای مشابه و سبک یادگیری یکسان باشند بنابراین معلم های کلاس های گروهی باید با این تفاوت ها روبرو شوند. آنها نیازهای هر یک از دانش آموزان را در کنار نیازهای کل کلاس باید به تعادل پیش ببرند.

تصور کنید که یک هنرجو در حال مبارزه برای یادگیری چیزی است که بقیه کلاس آن را به سادگی یاد گرفته اند. معلم می تواند به او کمک کند در حالی که هنرجویان دیگر منتظر هستند، یا معلم می تواند به درس خود ادامه دهد، زیرا بیشتر کلاس آماده پیشروی هستند و از دانش آموزی که در حال مبارزه برای یادگیری است چشم پوشی کند. هیچ یک راه حل خوبی نیست، اما یک مشکل معمول در یک کلاس گروهی است.

هیچکدام از این موارد در کلاس های موسیقی خصوصی رخ نمی دهد و آن را به بهترین انتخاب برای شما تبدیل می کند اگر به دنبال پیشرفت سریع و آسان به سمت اهداف خود هستید.

هنرجویانی که در کلاس های گروهی یک آلت موسیقی را یاد می گیرند، اغلب عادت های بدی را به خود می گیرند، زیرا آنها توجه شخصی و تمرکز ندارند. اشتباهات آنها دیده نمی شود و در نهایت اصلاح نشده باقی می ماند.

جلسات خصوصی، شخصی هستند

بسیاری از هنرجویان جدید به مهارت های خود اعتماد ندارند و نمی خواهند موسیقی را در مقابل دیگران بنوازند. در آموزشگاه موسیقی ، کلاس های گروهی می تواند برای این دانش آموزان نوعی تهدید باشد.

جلسات خصوصی می توانند فرصتی را برای کار کردن با آلات موسیقی در فضایی آرام ارائه دهند تا زمانی که هنرجو آماده حضور در اجراهای عمومی و در مقابل دیگران شود. این باعث می شود که برخی فشارها در ابتدا احساس نشود.

کلاس های گروهی آموزش موسیقی در آموزشگاه موسیقی تجربه های اجتماعی بهتری را فراهم می کنند. نکته ای درباره بخشی از یک گروه بودن وجود دارد. هنگامی که یک فعالیت گروهی را با دیگران انجام می دهید، می توانید حس تعلق نسبت به آن بدست بیاورید. این می تواند سرگرم کننده و جالب باشد. شما همچنین ممکن است از همگروه های خود در کلاس انگیزه بگیرید.

کلاس های موسیقی خصوصی قادر به انتقال این نوع از ارتباطات اجتماعی نیستند، زیرا آنها به صورت یک به یک هستند. بنابراین اگر فقط می خواهید یک تجربه سرگرم کننده داشته باشید، با افراد جدید آشنا شوید و یا چیزی جدید را امتحان کنید، کلاس های گروهی ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد.
 


فقط آگاه باشید که این کلاس ها به اندازه کلاسهای خصوصی به شما در کسب مهارت بر روی ابزار موسیقی تان کمک نمی کنند. من بسیاری از دانشجویان را دیده ام که عادت های بدی را در این کلاس های گروهی فراگرفته اند، به طوریکه خیلی چیزها را باید دوباره از نو یاد بگیرند. اگر می خواهید نواختن آلات موسیقی را یاد بگیرید، به دنبال کلاس های خصوصی باشید. اگر به دنبال کسب تجربه اجتماعی هستید، یک کلاس گروهی را امتحان کنید. سرگرم کننده است!

در کلاس های گروهی موسیقی برخی مهارت هایی را می آموزند که در جلسات خصوصی آنها فرا نخواهید گرفت. اگر تا به حال توانایی نواختن یک ابزار موسیقی را تا حدودی فرا گرفته اید، شما ممکن است علاقمند به ارتقاء مهارت های خود برای اجرای موسیقی در یک گروه یا بداهه نوازی باشید.

کلاس های خصوصی می توانند به شما کمک کنند که در یک گروه بنوازید یا بداهه نوازی کنید، اما باید با دیگران در ارتباط باشید تا بتوانید این مهارت ها را توسعه دهید.

اگر می توانید یک ابزار موسیقی را بنوازید، من به شدت توصیه می کنم که در کلاس های گروهی آموزشگاه موسیقی پارسه شرکت کنید تا مهارت های عملکردی مانند نواختن در یک گروه یا بداهه نوازی را یاد بگیرید.

فقط مطمئن شوید که شما قبلا تکنیک خود را در کلاس های خصوصی به اندازه کافی توسعه داده اید تا بتوانید بر روی نواختن در کنار دیگران تمرکز کنید و کمتر نگران نحوه نواختن ابزار موسیقی خود باشید. این روش برای شما بسیار راحت تر خواهد بود.