6- ساز شناسی و صداسازی

کیبورد هیچ صدایی از خود ندارد، اگر از یک نوازنده کیبورد بپرسید که صدای کیبورد چه صدایی است؟ جوابی نخواهد داشت. کیبورد صدای سازهای مختلف را تقلید می کند. کیبورد ها و سیتی سایزر های امروزی می توانند صدای سازهای مختلف را با بهترین کیفیت باز سازی کنند و البته این امر کار یک نوازنده کیبورد را سخت تر می کند و همچنین مسئولیت وی را بیشتر می کند. یک نوازنده حرفه ای کیبورد  باید بتواند از همه صداهای ساز به خوبی استفاده کند و گستره صوتی و تکنیکهای اجرایی همه سازها را به خوبی بشناسد. در حقیقت وقتی از یک نوازنده کیبورد در یک ارکستر خواسته شود که نقش گیتار باس را ایفا کند، نوازنده کیبورد باید بتواند خط گیتار باس را با همان کیفیت و آرتیکولاسیون اجرا کند. این مستلزم آن است که هنرجوی کیبورد، سازهای دیگر را به خوبی بشناسد، رپرتوار سازهای دیگر را گوش کند و به کمک پلاگین های مختلف دقیق و درست بنوازد در غیر این صورت اینهمه پیشرفت در تکنولوژی صداس ازی و سمپلینگ بی فایده خواهد بود.
شاید در کلیپ های مختلف دیده باشید که یک نوازنده کیبورد چگونه گیتار، سنتور، ویولن، ساکسیفون و... را می نوازد.
درکلاس های تخصصی آموزش ارگ و کیبورد آموزشگاه موسیقی هنرجویان می توانند با سبک نوازندگی سازهای مختلف بر روی کیبورد و همچنین کار با پیچ بند و برس کنترلر و... آشنا شوند.

آموزشگاه موسیقی هنرپارسه تنها مرکز تخصصی آموزش کیبورد در ایران با کلیه سبکها و برترین اساتید آموزش کیبورد در ایران آموزشگاه موسیقی هنرپارسه واقع در مرکز شهر میدان هفت تیر خیابان ولیعصر خیابان مفتح آموزشگاه موسیقی تخصصی ارگ و کیبورد