7- توانایی اجرای گروهی و همنوازی با ارکسترخلاقیت در لحظه و هوش هیجانی یکی از نیازهای اساسی یک نوازنده است که با تمرین و قرارگیری در شرایط تصمیم گیری در لحظه، این هوش هیجانی و خلاقیت تقویت می گردد. هنرجو های بسیاری هستند که سالها تحت آموزش بوده اند و قطعات سختی را می نوازند اما متاسفانه در مواجهه با یک شرایط جدید دچار مشکل می شوند و نمی توانند با نوازنده ای دیگر خود را هماهنگ کنند. مثلا وقتی قرار می شود یک نوازنده کیبورد و یک نوازنده گیتار قطعه ای ساده را بنوازند، مرتباً دچار اشتباه در ملودی و ریتم می شوند. اوضاع زمانی وخیم تر می شود که قرار باشد دو نوازنده بدون نت و به صورت بداهه همنوازی کنند.
البته سازهای سنتی کمتر از این مشکلات رنج می برند به این علت که اولاً در کلاس کمتر درگیر نت خوانی و اجرای موبه مو از روی نت هستند و ثانیاً در موسیقی سنتی ایران بداهه نوازی جایگاه ویزه ای دارد و همین بداهه نوازی باعث افزایش هوش هیجانی و خلاقیت می شود تا جایی که برخی اساتید موسیقی ایرانی (مانند استاد محمدرضا لطفی) کنسرت بداهه نوازی می گذارند.
در آموزشگاه موسیقی هنرپارسه کلاس هایی برای گروه نوازی هنرجویان کیبورد ترتیب داده شده است که هنرجویان از ترم چهارم به بعد در گروه به همراه سایر نوازندگان و خواننده ساز می زنند و تجربه لازم را برای همنوازی کسب می کنند.