روشهای اخذ مدرک موسیقی


" چگونه می توان دیپلم موسیقی گرفت  "

برای گرفتن دیپلم موسیقی چندین روش وجود دارد که در اینجا به بررسی آنها خواهیم پرداخت .
در ابتدا باید یادآور شویم که منظور ما از دیپلم موسیقی ، دیپلم رسمی موسیقی است که مورد تائید وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم و تحقیقات است و قابل ترجمه در کشورهای مختلف می باشد .

1- :  تحصیل در هنرستان موسیقی دختران یا پسران :
در این روش ، متقاضی باید از پایه هفتم و یا دهم در هنرستان موسیقی تحصیل نماید و در ضمن برای ورود به هنرستان باید در آزمون ورودی شرکت نماید و پس از گذراندن 5 یا 3 سال تحصیلی ، در صورت قبولی در امتحان نهایی دیپلم رسمی دریافت نماید .
این روش مختص به افراد زیر 15 سال می باشد و در کنار دروس تخصصی موسیقی ، درسهای عمومی نظیر زبان انگلیس ، عربی ، ریاضی و ... نیز باید پاس شود .

2 – دریافت دیپلم مهارتی :
دراین شیوه متقاضی باید بالای 16 سال سن داشته باشد و با ثبت نام در دوره های مهارتی در موسسات مجاز مانند آموزشگاه موسیقی هنر پارسه و گذراندن 40 – 42 واحد مهارتی در صورتی که قبلا درسهای عمومی دبیرستان را پاس کرده باشد ( مثلا دیپلم یا لیسانس در هر رشته ای داشته باشد ) می تواند دیپلم رسمی موسیقی دریافت نماید .
این دیپلم کاملا معتبر بوده و از طرف وزارت آموزش و پرورش صادر می گردد . از ویژگیهای این دیپلم این است که ظرف مدت 9 ماه قابل دریافت است و شرط سنی آن بالای 16 سال است و برای افراد بزرگسال مناسب می باشد . در کنار این دیپلم 6 گواهی مهارتی معتبر از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای هنرجو صادر می شود که قابل ترجمه است و برای امور مهارت بسیار مناسب است در ضمن در این سیستم هنرجو مجبور نیست که هر روز در کلاسهای آموزشگاه شرکت نماید و در نهایت دو یا سه روز در هفته در کلاسهای آموزشگاه شرکت خواهد کرد .

3 – اخذ دیپلم از موسسات خارج از کشور :
به تازگی موسساتی با این ادعا که از کشورهای مختلف برای هنرجوها مدرک دیپلم اخذ می کنند ، دست به تبلیغ می زنند . و البته برخی مدعی هستند که این دیپلم را به صورت غیر حضوری نیز اعطا می نمایند . مثلا هنرجو بدون شرکت در کلاس ، دیپلم رسمی موسیقی از کالج اطریش یا انگلستان می دهد در این مورد باید بگوییم که هیچ کالج یا کنسرواتوری در دنیا برای رشته ها عملی مانند موسیقی کلاس غیر حضور ندارد و در خوشبینانه ترین حالت ، فقط کلاسهای نیمه حضوری وجود دارد که نیازمند حضور شما در آن کشور است .

با در نظر گرفتن روشهای بالا می تون نتیجه گرفت بهترین و مطمئن ترین روش اخذ دیپلم موسیقی برای افراد زیر 15 سال ، تحصیل در هنرستان موسیقی و بهترین روش اخذ دیپلم موسیقی برای افراد بالای 16 سال ، شرکت در دوره های مهارت آموزشی است .
آموزشگاه هنر پارسه با مجوز درجه یک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز برگزاری دوره های مهارت آموزی ، از افراد بالای 16 سال جهت شرکت در دوره ، ثبت نام می نماید .
تلفن ثبت نام و مشاوره  :   88824774

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت دیپلم موسیقی به بخش سوالات متداول مراجعه فرمایید