آموزش آواز

آموزشگاه تخصصی آواز سنتی

آواز به عنوان طبیعی ترین و قدیمی ترین شاخه موسیقی این روزها طرفداران بسیاری دارد

آواز سنتی :

آواز سنتی سبکی از آواز است که به اجرای ردیف ها و دستگاه ها و گوشه های موسیقی ایران می پردازد. آموزش آواز کار سختی است و نیاز به تجربه و دانش دارد. در میان اساتید آواز ایرانی استاد اسماعیل مهرتاش یکی از بهترین اساتید آواز ایران در مکتب تهران بود که شاگردانی همچون محمد رضا شجریان، محمد منتشری، جمال وفایی، عبدالوهاب شهیدی، داوود فیاضی و... را تحویل جانعه داد.

استاد محمد منتشری با بیش از 50 سال سابقه تدریس آواز ایرانی و تصنیف، یکی از بهترین اساتید آواز ایرانی و تصنیف خوانی و مرکب خوانی است که شاگردان بسیاری را به جامعه هنری تحویل داده است. استاد محمد منتشری یکی از بهترین گزینه ها برای آموزش آواز سنتی در ایران است که ردیف استاد مهرتاش نیز با صدای ایشان ضبط و منتشر شده است. کلاس آواز استاد محمد منتشری روزهای سه شنبه از ساعت 5 تا 7 عصر به صورت گروهی در آموزشگاه موسییقی هنر پارسه برگزار می گردد.


شیوه تدریس استاد منتشری به چه صورت است؟

کلاس استاد محمد منتشری به صورت گروهی برگزار می گردد و به این صورت است که هنرجویان جدید و هنرجویان قدیمی، همزمان با هم در کلاس حضور دارند و درس میگیرند. این به این دلیل است که آواز ایرانی نت ندارد و هنرجوی آواز باید گوشه های موسیقی را در حافظه خود محفوظ داشته باشد پس بنابراین نیاز به شنیدن و تکرار فراوان دارد. هنرجویان جدید در کلاس، درس هنرجویان قدیمی تر را که قرار است خودشان در آینده بخوانند، می شنوند و کم کم با آن آشنا می شوند و هنرجویان قدیمی نیز درسهای هنرجویان سطح پایین تر را می شنوند و شیوۀ خوانش صحیح برایشان همواره مرور می شود تا در اثر گذشت زمان از یاد نبرند. معمولاً در انتهای کلاس نیز همه هنرجویان به صورت گروهی یکی تصنیف را که در همان دستگاه مورد نظر آن جلسه است با هم همخوانی می کنند که این بخش از کلاس برای هنرجویان بسیار جذاب و لذت بخش است. خود استاد منتشری نیز هنرجویان را با سنتور همراهی می نمایند تا هنرجویان از کوک خارج نشوند.

نوشته شده توسط aaa_sitesaz, 15/06/1395 | نظرات(0)